Analiza składu ciała

analiza składu ciała

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała to test, który pozwoli naszym dietetykom poznać Cię lepiej. Dzięki niemu zyskają oni wiedzę niezbędną, by przygotować spersonalizowany program żywieniowy, wsparty planem ćwiczeń.

Mimo, że termin „analiza” brzmi bardzo poważnie, to jest to badanie zupełnie nieinwazyjne. Wykonuje się je na dwa sposoby: metodą bioimpedancji i segmentacji składu ciała.

Metoda bioimpedancji

Pierwsza metoda polega na przesyłaniu niewyczuwalnych przez organizm sygnałów elektrycznych. Na podstawie oporu, który impulsom stawiają płyny oraz tkanki zawarte w Twoim ciele, możemy ocenić jego skład.

Metoda segmentacji

Metoda segmentacji zakłada natomiast podział ciała na poszczególne segmenty (kończyny górne i dolne oraz tułów) i wykonanie analizy dla każdego z nich. Takie badanie jest bardziej rzetelne, w jego trakcie bierze się bowiem pod uwagę różnice w budowie ciała (prawa i lewa strona rzadko bywa idealnie symetryczna). Ponadto ten rodzaj analizy mierzy stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych dając możliwość wykrycia już we wczesnym stadium ukrytej otyłości brzusznej.Więcej o analizie zobacz tutaj.

Badanie nie wymaga też intensywnych przygotowań – nasi specjaliści przed przyjęciem Cię na test wszystko wytłumaczą. Jak precyzyjne jest takie badanie? Powtarzalność wyników wynosi aż 99%, zatem określa skład Twojego ciała z ogromną dokładnością, a przy tym nie zajmie Ci dużo czasu (do kilkunastu minut).

Sam wynik to również nie wszystko – liczy się jego prawidłowa interpretacja. Nie zgaduj, przyjdź do nas lub zapytaj o badanie składu ciała. Przecież chodzi tutaj o Twoje zdrowie! Pamiętaj, że tylko pełna wiedza na temat jego składu pozwoli dobrać odpowiednie produkty spożywcze, by osiągnąć zamierzony cel – niezależnie, czy będzie nim redukcja tkanki tłuszczowej czy nabranie masy mięśniowej.